top of page
metinkimildar.png

Metin Kımıldar

Fitoterapi  ve Naturapati alanlarındaki eğitimini Moskova Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesinde almıştır. Fitoterapi Bitkisel tedavi konusunda  2006 dan beri araştırma, analiz ve uygulamalar yapmaktadır. Bitkilerdeki etken maddeler ve bu maddelerin tedavideki rolünü anlatan 480 sayfalık bir kitap yazmıştır. Kitapta doğal ortamda kendi çektiği fotoğrafları kullanmış ve 160 farklı bitkinin kimyasal analizlerini anlatmıştır.

Bitkilerle ilgili araştırmalarını, Anadolu nun tüm illerinde yaptığı gezilerle gerçekleştirmiş, 33 binden fazla makro bitki fotoğrafı çekerek Türkiye nin en büyük bitki arşivini oluşturmuştur. Türkiye dışında Irak ta, Cezayir de, Ürdün de Kuzey Kıbrıs ta Rusya nın birçok bölgesinde Viladivostok ta, Ukranya Yalta da bitki araştırmaları yapmış ve bu bölgelerde de binlerce bitki fotoğrafı çekmiştir.

Bitkisel tedavi ve bütünsel tıp eğitim ve çalışmalarını yurt dışında bulunduğu ülkelerde de devam ettirmiş, özellikle Ukrayna Nikitski Botanik parkında yaklaşık 1 yıl araştırma yapmıştır.

Aldığı eğitim sonrası, Moskova devlet Hastanesinde bir süre görev almış ve bu sırada vitaminlerle tedavi edilmiş binlerce hastanın klinik raporlarını Türkçeye çevirme fırsatı bulmuştur. Vitamin ve minerallerin tedavideki rolünü ve hangi hastalıkta hangi doz vitamin kullanılacağını anlatan bir kitabı daha vardır, yakında yayınlanacaktır.

Rusya ve Ukrayna daki hastanelerde yaptığı araştırmalar sırasında, ileri teknoloji analiz ve tedavi cihazlarını yakından tanıma ve kullanma fırsatı bulmuş, bunlardan bazılarını Türkiye ye getirerek ülkemizin ilk Biyorezonans teşhis ve tedavi merkezinde danışmanlık yapmıştır. Halen Türkiyede Sağlık alanında farklı yaklaşımlar konusunda  doktor arkadaşları ile birlikte, ileri teknoloji teşhis ve biyorezonans üzerine araştırmalar yapmaktadır.

bottom of page