top of page
Genç Girişimciler

Naturapati Eğitimi

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Naturopati, çağlardan geçen birçok farklı disiplinin bir karışımıdır.
Kökleri Doğu tıbbında kökleri vardır ve bitkisel cüruf ve doğa kürü yöntemleri ile çağlara eklenmiştir.

Natropatik felsefe bilgisi, danışanınızın semptomlarını anlamanıza ve onlara nasıl ulaştığını çözmenize yardımcı olacaktır. Bu sadece semptomları hafifletmekle kalmaz aynı zamanda danışanın sağlıklarının kurtulmasına geri döndürür. Modern çağın Amerika ve İngilterenin kabul görmüş şifa eğitimlerindendir.
Naturopati şifaya ulaşmada günümüz tamamlayıcı tıbbının en önemli seviye eğitimlerindendir
Bu ders modülleri , Naturopathy uygulaması için Amerikan Ulusal Meslek Standartları (NOS) doğrultusunda yazılmış ve Riccon Academy ile işbirliği yapılarak Avrupa seviyesindeki standartlar temel alınmıştır.

Naturopati Dersleri:

Birçok naturopatik teknik ve felsefesi “bilimsel” olarak kanıtlanmış tıbbın yanında günümüzde uygulanmaya başlamıştır
Naturapat öğretileri amerikada akülte şeklinde eğitime alınmıştır.
Sonuç, gerçek naturopatik felsefenin bize uygulayıcı olarak neler öğretebileceği konusunda bilgileri bu kursla öğreneceğiz.
karışık yaklaşımlar nedeniyle, öğretilerinin yanlış anlaşılmasına ve dolayısıyla etkili bir şekilde uygulanmamasına yol açar.
Bu kursta, günümüz şifasındaki naturopatik öğretimin eksikliği giderilerek ,farklı sağlık belirtileri arasında yapılan bağlantıların gerçekleştirilmesiini öğreneceğiz.
Beden asla bize karşı hareket etmez ve doğru koşullar altında kendini yeniden dengeleme kapasitesine sahiptir; naturopatın bilgisi, semptomları anlamayı ve danışanın dengesinin düzeltilebileceğini güvence altına almaktır.

Naturopati Kursu

Süre: Tahmini 3 ay e-eğitim + 2 gün yüz yüzyüze
Sertifika: Naturopati Uygulamaları Sertifikası
Eğitim Seçenekleri: E-öğrenme ve Süpervizyon

Kurs 3 ay içerisinde tamamlanmak üzere tasarlanmıştır, ancak öğrenimin çoğu esnek tarihler ile çevrimiçi olarak tamamlandığı için, kendi ritminizde eğitimi tamamlamayı seçebilirsiniz. Kursun sonuna doğru, öğrenmenizi ilerletebileceğiniz, diğer öğrencilerle tanışacağınız ve bilgilerinizi uygulamaya koyabileceğiniz yüz yüze süpervizyon olacak.

Dersin amaçları

Naturopatik felsefe ve pratiği destekleyen çeşitli alternatif tıp disiplinlerinin derinlemesine çalışılmasını sağlamak
Akredite Genel Naturopatik Konseyi tarafından kabul gören uygun e-öğrenimi almak,
Bilgi sahibi olmak için gerekli olan naturapat tıp disiplinlerini öğretimini almak
Naturopatik ve diğer alternatif tıp disiplinlerinin temelini oluşturan bilgileri öğrenmek

Neden Naturopati

Naturopathy, birçok diğer tıp disiplininin ancak başarmayı umabileceği bir anlayış derinliği sunan inanılmaz bir konudur.
Eğitimin içeriğinde , kadim eski tıp, holistik öğretiler . psikoloji, homeopati, mizaçlar, tıbbi bitkicilik, Doğa Kürü ve Hidroterapi v.b.gibi birçok geleneğe dayanmaktadır.
Bu şaşırtıcı çalışma birleşimi yalnızca pratiğinizi geliştirmeye hizmet edebilir ve size diğer tıp disiplinleri tarafından benzersiz bir anlayış derinliği sağlayabilir.

Kurs Malzemeleri

Her ders ünitesine eşlik eden sisteme yüklü modüler ders bilgilerini ve film derslerini size gönderiyoruz.

Naturopati Kursu öğretmenlerimiz
Tüm eğitmenlerimiz, bilimsel eğitim almış ,ek olarak doğal sağlık dünyasına da hakim ve bütünsel yaşam tarzı öğretimi veren akademik kariyerli olduğundan, gerçek bilimsel bir eğitim alacaksınız.
Ayrıca holistik tıp ve şifa alanında uzman kişilerdir.
Çalışmalarınızda ortaya çıkan soruları yanıtlayan ve etkinliklerinizi işaretleyen çalışmalarınız boyunca sizi destekleyeceklerdir.
Çalışmalarını ve Uygulamalarını gerçekleştirdikleri, geleneksel ve tamamlayıcı tıp üniteleri , gerektiğinde yardımcı olmak için hazırdır.
Biz yardım etmek için buradayız ve ihtiyacınız olduğunda destek isteyebilirsiniz.

Modül Dersleri
Çalışma materyalinizin önemli bir kısmı kaydedilmiş sunu ve video derslerdir.
Gene özel olarak canlı dersler, deneyimli eğitmenlerinizle birlikte, konu hakkında bilgi edinmek ve materyalleri hayata geçirmek için size yol gösterici olur.

bottom of page