top of page
NFS.TRP_.-HULYA-OZGUR-200x300.png

Dr. Hülya ÖZGÜR

1968 senesinde Bulgaristan, Varna doğumlu. Russe kentinde Tıp eğitimini tamamladıktan sonra 10 ay Bulgaristan da Acil Servis Hekimi olarak çalıştı.

1990 senesinde TC Vatandaşı oldu ve İstanbul’a taşındı.

Diploma denklik sorunları nedeniyle Atatürk Üniversitesi Hemşirelik eğitimini tamamlayarak ikinci Lisans eğitimini aldı.

14 sene İnternational Hospital Acıbadem Yeşilköy İstanbul da,  acil servis, yoğun bakım, anjiyo bölümlerinde aktif görev aldı. Ayniyetten uzun yol kara, hava ve deniz ambulanslarında hasta nakilleri gerçekleştirdi.

Çeşitli mesleki sertifika eğitimlerine katıldı ve hastanelerde eğitimler verdi.

10 sene üst düzey hastane yönetimde İşletme Müdürü ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürü olarak 4 hastanede çalıştı.

Denetime dayalı yönetim sisteminde daima yenilikçi ve adil yönetici olması, mesleki başarılardan aldığı mutluluğun geçici olması daima daha yüksek kariyer hedeflere yöneltti ve kendisini daha kalıcı ve farklı doyum arayışlara yönlendirdi.

Mesleki tecrübe ve gözlemleri neticesinde hızlı gelişen modern tıbba rağmen, toplumda ve ailesinde, kronik ve bağışıklık sistemi hastalıkların artması, tedavilerin sadece semptomlara yönelik yapılması hastalıkların kalıcı şifa ile sonuçlanmadığını gördü.

Çeşitli tamamlayıcı tıp uygulamalarıyla çalıştıktan sonra (Frekans Tıbbı )  Transformal Nefes terapiyle tanıştı ve insanların hayatına farklı dokumuşlar yapan yönü seçti.

2016 yılından itibaren Doğum Koçu ( Doula ) Eğitici eğitmeni ve Bütünsel Nefes terapisi Eğitmeni ve Danışmanı olarak çalışmalarını Türkiye genelinde sürdürmektedir.

bottom of page